Ботев и Лудогорец играят при 2:2 на почивката в мача от първата шестица от Първа лига в Коматево. Ботев е без Жоао Паоло, който няма да играе като преотстъпен от Лудогорец според договорката между двата клуба. Канарчетата откриха още в 4-та минута. Неделев центрира от фаул, Терзиев изби право в краката на Кампос, който копна топката и прехвърли вратаря на Лудогорец Хорхе Браун. Много бързо обаче гостите обърнаха развоя на мача. В 22-та минута отбраната на Ботев сгреши при изнасянето, Шверчок взе топката и подаде към Вандерсон, който стреля точно покрай вратаря Кайзер.  В 29-та Мисиджан центрира отляво, Кешерю се извиси и с глава покачи на 2:1 за орлите. В края на първото полувреме Густаво Афонсо навърза защитата на гостите отдясно, топката попадна у 19-годишния Милко Георгиев, който отблизо успя да изравни, отбелязвайки дебютния си гол с жълто-черния екип.