Ботев изпусна да победи резервите на Лудогорец в последния кръг от сезона. Канарчетата, които също играха без доста титуляри, водеха с 2:1, но допуснаха изравняване – 2:2. Мачът бе без значение и за двата отбора – орлите отдавна са шампиони, а Ботев завършва на пето място в класирането.

Жълто-черните започнаха добре и пропуснаха няколко ситуацииВ 30-ата минута Густаво Афонсо реши да изненада директно от фаул младия вратар на Лудогорец - Дамян Дамянов, но топката “кацна” на горната греда. Десет минути преди края на първата част пред Ботев се откри нова добра възможност, но удар с глава на Стивън Петков бе отразен от Дамянов. В 37-та минута младокът Климентов откри за домакините с красив гол след образцова акция.

След почивката Ботев осъществи набързо пълен обрат в резултата. В 54-ата минута вратарят на Лудогорец не се ориентира добре след удар на резервата Ндонгала директно от фаул и допусна топката елементарно да влезе във вратата му. 3 минути след това Радослав Терзиев се оказа най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле на шампиона. В 65-ата минута Филипе Бризола едва не сложи край на интригата в срещата, но ударът му премина над напречната греда. Десет минути по-късно домакините изравниха резултата. Резервата Димитър Илиев получи топката отляво и центрира в наказателното поле, където от неудобно положение Ерол Дост с глава порази мрежата на Кайзер.

Лудогорец - Ботев (Пловдив) 2:2

1:0 Климентов 37'

1:1 Ндонгала 54'

1:2 Терзиев 56'

2:2 Дост 75'

Лудогорец: 69. Дамянов, 23. Керчев (к), 87. Петров, 53. Л. Ковачев (58. Илиев 55'), 77. Вълчев, 80. Александров (75. Милков 85'), 72. Дост, 38. Китов, 98. Св. Ковачев, 45. Климентов, 64. Янков

Ботев: 22. Кайзер, 28. Филипов, 23. Минев (к), 18. Терзиев, 24. Марин, 10. Юсеин, 7. Бризола, 11. Добрев (26. Георгиев 62'), 93. Афонсо, 9. Кампос (29. Ндонгала 46'), 20. Петков (27. Василев 90')

Жълт картон: Дост, Янков (Лудогорец); Афонсо (Ботев)

Главен съдия: Радослав Гидженов, Пловдив