Ботев игра за своята чест и обърна Берое с 2:1 в Коматево. Двубоят бе без значение за канарчетата, но гостите се борят за 3-то място, което да ги прати на бараж за Лига Европа. Те останаха на 2 точки след третия Левски и задачата им се усложнява. Двата отбора изиграха мъжки мач с два червени картона - в средата на второто полувреме бяха изгонени Охене от гостите и Густаво Афонсо от Ботев.

Преди почивката домакините бяха по-активни и направиха няколко пропуска. Най-напред вратарят Аргилашки спаси удар на Жоао Паоло от малък ъгъл, след това Филипов нацели гредата с удар от въздуха след центриране на Ндонгала отляво. После Неделев имаше две възможности, но при първата стреля покрай вратата от фаул, а при втората ударът му бе отразен от Аргилашки. В 43-та минута гостите откриха. Камбуров започна отлична триходова акция, самият той бе изведен зад отбраната и технично копна зад вратаря Кайзер за 0:1.

В 51-та минута Ботев изравни. Жоао Паоло получи една топка на ъгъла на пеналта и с техничен шут с десния крак прониза долния ляв ъгъл на вратата. В 86-ата минута Мартин Райнов можеше да донесе скъпоценните три точки на заралии, но шутът му от няколко метра излезе в аут. В 88-ата минута канарчетата разиграха блестяща триходова акция, Тодор Неделев пусна майсторски към Жоао Пауло и бразилецът порази мрежата за 2:1.

БОТЕВ - БЕРОЕ 2:1

0:1 Камбуров (42)
1:1 Жоао Пауло (51)
2:1 Жоао Пауло (87)

БОТЕВ ПД: 22. Кайзер, 28. Филипов, 18. Терзиев, 3. Пиргов, 23. Минев, 10. Юсеин, 7. Бризола, 8. Неделев, 93. Афонсо, 29. Ндонгала, 37. Жоао Пауло

БЕРОЕ: 23. Алгилашки, 3. Желев, 5. Виданов, 7. Райнов, 8. Охене, 9. Камбуров, 10. Цонев, 11. Бандаловски, 18. Бригидо, 20. Леони, 26. Хаджиев

СЪДИЯ: Николай Йорданов
СТАДИОН: "Коматево"