Ботев загуби от Лудогорец с 4:2 в мач от първата шестица на Първа лига в Коматево. Двата отбора поднесоха истинско зрелище на феновете, въпреки че играха без доста основни футболисти. Канарчетата мислеха за реванша срещу Славия на 24 април от полуфинала за Купата, но въпреки това трябва да бъдат поздравени за хъса и желанието, с което се надиграваха с шампиона.

Ботев бе без Жоао Паоло, който нямаше право да играе като преотстъпен от Лудогорец според договорката между двата клуба. Капитанът Лъчо Балтанов пък бе наказан. Канарчетата откриха още в 4-та минута. Неделев центрира от фаул, Терзиев изби право в краката на Кампос, който копна топката и прехвърли вратаря на Лудогорец Хорхе Браун. Много бързо обаче гостите обърнаха развоя на мача. В 22-та минута отбраната на Ботев сгреши при изнасянето, Шверчок взе топката и подаде към Вандерсон, който стреля точно покрай вратаря Кайзер.  В 29-та Мисиджан центрира отляво, Кешерю се извиси и с глава покачи на 2:1 за орлите.  В края на първото полувреме Густаво Афонсо навърза защитата на гостите отдясно, върна към Кампос, който триково отклони към 19-годишния Милко Георгиев и юношата на жълто-черните отблизо успя да изравни, отбелязвайки дебютния си гол с жълто-черния екип.

След почивката атаките и към двата отбора не спряха, зрителите видяха още много голови положения. В 73-та минута Пластун засече с глава едно центриране отляво и изведе гостите напред, а само 4 минути след това Лукоки се озова сам отдясно и центрира ниско към Шверчок, който засече в мрежата за 4:2.

В самия край на мача Светослав Дяков от Лудогорец си изпроси втори жълт картон и бе изгонен за забавяне на играта.

Ето и реакциите след края на мача във видеото на ТРАФИК ТВ:

БОТЕВ ПД: 22. Кайзер, 28. Филипов, 18. Терзиев, 3. Пиргов, 24. Марин, 6. Алваро, 7. Бризола, 8. Неделев, 9. Гомес, 26. Георгиев, 9. Кампос

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Браун, 6. Натанаел, 8. Лукас Саша, 5. Терзиев, 32. Пластин, 10. Кампаняро, 44. Горалски, 28. Кешерю, 70. Шверчок, 93. Мисиджан, 88. Вандерсон