Ботев грабна ценна победа като гост на Витоша Бистрица с 2:0 и позакрепи самочувствието си след домакинската загуба от Локомотив Пд с 1:0 в пловдивското дерби. Канарчетата цял мач бяха по-добрият отбор и можеха да си тръгнат с по-изразителна победа, но пропуснаха доста положения. Жълто-черните атакуваха постоянно и добре преливаха от защита в нападение, направиха доста зрелищни контри, но неточност в завършващата фаза ги лиши от това да решат мача далеч преди неговия край. Домакините също имаха своите възможности, особено след гола на Ботев, но вратарят Кайзер и пропуските на нападателите не им позволиха да спечелят точката.

Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналите днес в жестока катастрофа край Своге 16 българи. В началото Диого Кампос вкара гол, който бе отменен поради засада. В 12-га минута Кристиян Димитров можеше да открие, но засечката му от чиста позиция след центриране от фаул мина на сантиметри от гредата. В 33-та минута превъзходството на Ботев даде резултат. Неделев стреля от пряк свободен удар, топката се удари в напречната греда, тупна около голлинията, отново срещна гредата и при втория път влетя в мрежата на домакините - 1:0 за Ботев. Вина за гола имаше и младият вратар на Витоша Николай Георгиев, който не можа да боксира. В 41-ата минута Ботев бе близо до второ попадение. Балтанов засече с глава центриране отляво, но Георгиев изби насочилата се към долния десен ъгъл топка. Бистричани отговориха с опасен шут на Рения в 43-ата минута, но Кайзер спаси.

В началото на второто полувреме Ботев пропусна чисто положение. Балтанов бе изведен отляво центрира към Неделев, който тресна гредата. Последваха няколко пропуски и за двата отбора, за дойде последната минута на добавеното време. Тогава вратарят на Витоша Георгиев направи втора фатална грешка, не мога да овладее добре една върната към него топка и Густаво Афонсо фиксира крайното 2:0 за Ботев.

ВИТОША (БИСТРИЦА) - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:2

0:1 Тодор Неделев 33, 0:2 Густаво Афонсо 90

ВИТОША: 12. Георгиев, 2. Гочев, 10. Амзин, 16. Мутафчийски, 18. Цанков, 19. Рениа, 24. Купенов, 80. Котев, 88. Лазаров, 99. Христов, 96. Милев

БОТЕВ ПД: 22. Кайзер, 28. Филипов, 5. Димитров, 6. Ничев, 23. Минев, 10. Юсеин, 17. Балтанов, 8. Неделев, 93. Афонсо, 9. Диого, 39. Вутов

СЪДИЯ: Г. Давидов

СТАДИОН: "Бистрица