Ботев игра слабо и логично загуби гостуването си на ЦСКА с 4:1 в първия мач от плейофите в първата шестица на Първа лига. Червените бяха без голмайстора си Каранга и Бодуров, които бяха наказани, но жълто-черните по никакъв начин не можаха да се възползват от това.

ЦСКА напълно надигра жълто-черните преди почивката. Червените вкараха два гола в края на полувремето и пропуснаха още доста положения. Още в 7-та минута Енрике проби отляво и върна топката, тя попадна у Тиаго, който стреля в аут. Ботев отвърна с добра атака, при която Балтанов отлично изведе Жоао Паоло, който от малък ъгъл стреля в ръцете на вратаря. ЦСКА продължи да напада, Чворович спаси два удара на Бланко от отлични позиции за гол. В 34-та минута Неделев изстреля истински снаряд от 25 метра, но топката профуча на сантиметри от сглобката. В 40-та минута Тиаго центрира от фаул, а в стремежа си да изчисти с глава Пламен Димов си вкара автогол. В самия край на полувремето Раул Лое направи 2:0 за армейците, след като буквално от метър засече с глава на празна врата след центриране от фаул отляво.

След почивката червенвите вкараха куриозно попадение, с което на практика решиха мача. В 52-та минута Серкан Юсеин овладя лошо една топка пред собственото си поле, опита да я изчисти, но я удари в тялото на Тиаго. Коженото кълбо се отклони, описа невероятна парабола и прехвърли вратаря Чворович. До края мачът се одиграваше, а безсилието на Ботев продължи, като се изключи един пропуск на Диого и почетния гол на Стивън Петков в 84-та минута след грешка на червената защита. В добавеното време Бланко фиксира крайното 4:1 за ЦСКА

ЦСКА-СОФИЯ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 4:1

1:0 Пламен Димов 40 автогол, 2:0 Раул Лое 45, 3:0 Тиаго 53, 3:1 Стивън Петков 84, 4:1 Бланко 90

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 3. Жеферсон, 4. Чорбаджийски, 6. Пинто, 8. Джеси, 16. Лое, 17. Енрике, 20. Тиаго, 11. Манолев, 25. Барт, 7. Бланко

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 99. Чворович, 28. Филипов, 18. Терзиев, 70. Димов, 23. Минев, 10. Серкан, 17. Балтанов, 8. Неделев, 9. Кампос, 93. Афонсо, 37. Жоао Пауло