Уилиам Чолов стана европейски шампион по бокс за младежи в Будва (Черна гора). В категория до 75 кг той победи руснака Аким Павлюков след съдийско решение в много оспорвана битка.

Титлата на Стария континент е четвърта за 18-годишния ни талант при подрастващите.

Другият ни финалист днес - Радослав Росенов, загуби битката за златото в категория до 60 кг от руснака Алексей Шендрик и ще трябва да се примири със сребърното отличие. Във финала в категорията Росенов отстъпи пред друг руснак - Алексей Шендрик, като след края на срещата българинът не бе доволен от съдийското решение.

България завършва европейското първенство с четири медала. Освен златото на Чолов и среброто на Росенов, Даниел Кирилов (кат. до 57 кг) и Кирил Борисов (кат. до 92 кг) завоюваха бронзови отличия.

Утре в сръбската столица Белград започва световното първенство по бокс при мъжете, където ще бъдем представени от 9 състезатели.