Домашното насилие ще бъде официално записано като престъпление в Наказателния кодекс и вече ще се наказва със затвор до 5 години. Това решиха единодушно депутатите от Правната комисия в Парламента. Освен боя и шамарите, под ударите на закона попада и психическият тормоз. За него наказанието може да стигне до година условно.
Промените са по инициативана председателя на Народното събрание Цвета Караянчева. Статистиката сочи, че всяка четвърта жена у нас е жертва на тормоз у дома.
Още от категорията
Виж всички
Заради пътуване до Пампорово на жената на Мицкоски: Скопие сезира НАТО и иска извинение от София
Увеличават социалната пенсия за старост
Акценти
Виж всички
Онлайн бутик "Каталина София" - какво поръчваш и какво идва?