Спряха чалгата в "Галакси"! Червен килим посрещна шампиони от цял свят СНИМКИ

Спортистите поляха спечелените медали

03.09.2015 15:16 9680 0
Спряха чалгата в

След месеци усърдни тренировки и три дена двубои, състезателите по таекуон-до най-накрая си отдъхнаха и разпуснаха. Специално за спортистите пред пловдивския клуб "Галакси" беше опънат червен килим, а чалгата цялата вечер бе табу. Някои празнуваха спечелените медали, а други се утешаваха след пораженията. Това обаче не пречеше на настроението и партито продължило до ранни зори.

На най-големия световен форум участваха 850 бойци от 83 държави. В Пловдив беше и целият световен елит на таекуон-до спорта - Професор Чанг Унг, президент на Международната теакуон-до федерация , както и треньорът на националния отбор грандмастър Ким Унг Чу.

България спечели 7 медала – 2 златни на Амалия и Рами Шау, 3 сребърни на Мирела Чилингирова, Антон Огорелков и Любомир Бакалски и 2 бронзови на Амалия Колева и Елена Самарджиева.

Пловдивчанката Мирела Чилингирова спечели сребърния медал в категория до 75 кг. Въпреки страхотното си представяне,  българката нямаше късмет на финала и отстъпи на представителката на Северна Корея Ким Су Рьон.