Държавните медии в Беларус публикуваха снимка на президента Александър Лукашенко, след спекулации около здравословното му състояние и съобщиха, че той работи във военна база.
Миналата седмица Александър Лушкашенко не се появи на важно държавно честване, а министър-председателят прочете послание от негово име. 68-годишният президент си тръгна бързо от Москва преди седмица, веднага след парада за Деня на победата и не присъства на официалния обяд с президента Владимир Путин.
Последната публична поява на Лукашенко е на 9-и май, когато поднесе цветя на паметник, часове след завръщането си от Русия. До момента няма официална информация, но анализатори коментират, че ако нещо се случва в Минск, то може сериозно да промени хода на войната в Украйна.
Още от категорията
Виж всички
Кризата с мигрантите: 60 000 са влезнали в Сеута
Хамас постави условие за разоръжаването си
Акценти
Виж всички
Фалстарт на делото срещу бившия шеф на пловдивската митница