Най-малко 44 души загинаха при потъването на ферибот в езерото Виктория в Танзания. Има опасения, че жертвите може да са повече от 200. Едва 37 души са били спасени, съобщиха местните власти, предаде Нова.
Потъналият плавателен съд бил с капацитет да превозва 100 души, но бил претоварен като на него имало повече от 400 пътници.
До момента не е ясно каква е причината за катастрофата, но се знае, че фериботът не е имал технически проблеми.
Изпрати на приятел:
Още от категорията
Виж всички
Италия конфискува руски активи за 2 млрд. евро
23.06.26 16:07
196
Скандал в РСМ заради висш служител с фирма в България
23.06.26 15:24
937
Властите в Гърция строят жилища за лекари, учители и полицаи
23.06.26 12:52
886