Полицията в Мадрид е задържала 30-годишен испанец, нападнал и ранил с нож две жени на 24 и 47 години. Инцидентът е станал рано тази сутрин на Терминал 1 на международното летище "Адолфо Суарес" в испанската столица, информира електронното издание на "La Vanguardia".
В момента полицейските власти проучват дали има някаква връзка между нападателя и по-младото момиче, което е с лека рана на ръката, докато по-възрастната е получила порезна рана на ухото.
Според очевидци, малко преди да ги нападне, мъжът е разговарял с по-младата от двете, когато внезапно извадил нож и ѝ налетял, пише novini.bg. При опит да я защити, по-възрастната била порязана по ухото от мъжа. Малко след това полицията, охраняваща летището, се намесила и арестувала испанския гражданин.
По случая тече разследване.
Още от категорията
Виж всички
Генералният секретар на НАТО: Не може да има истински мир в Европа, ако няма мир в Украйна
Силно земетресение разлюля Гърция
Акценти
Виж всички
Пловдив има нов областен управител
Фондация "Пловдив 2019" с бюджет 1 985 948 евро