ПСК Локомотив започна годината с победа във Висшата лига по волейбол за мъже. „Черно-белите“ сразиха без проблеми Царево с 3:0 в Пловдив. Срещата се състоя в зала „Сила“. В отделните части Локомотив се наложи с 25:15, 25:12 и отново 25:12. С победата „черно-белите“ се намират на трета позиция във временното класиране. Следващият кръг Локомотив почива, като пловдивчани ще играят чак на 14 февруари като гости на Черноморец (Бяла).

Виктория Волей (Пловдив) записа втора поредна загуба след подновяването на шампионата. В двубой от 9-ия кръг на Източната група възпитаниците на треньора Атанас Митрев отстъпиха на Дея спорт (Бургас) с 0:3 (15:25, 11:25, 23:25) гейма. Мачът се игра в залата на СУ „Цар Симеон Велики“ в Пловдив и приключи за 1 час и 10 минути.