Виктория Волей (Пловдив) загуби от участника в Суперлигата Арда (Кърджали)и във втората контрола между двата тима. Спарингът се състоя днес в Кърджали, а треньорските щабове отново се бяха разбрали предварително да се играят общо 5 гейма.

Възпитаниците на треньора Атанас Митрев отстъпиха на далеч по-опитния си съперник с 0:5 (11:25, 21:25, 18:25, 22:25, 16:25) гейма. В първия приятелски мач в Пловдив „викторианците“ също не успяха да вземат гейм.

Не съм доволен от двете проверки. Не визирам резултата, който е напълно логичен, а по-скоро нашата игра. Просто в нашето игрище не се получиха нещата и не ми се иска това да го виждам по време на официалните срещи от Висшата лига. При всички положения обаче двата спаринга бяха полезни за нас, за да си видим грешките, заяви за официалния сайт на Виктория Волей треньорът Атанас Митрев.