Виктория Волей (Пловдив)спечели втора поредна победа след подновяването на сезона в мъжката Висша лига по волейбол за мъже. Възпитаниците на треньора Атанас Митрев надиграха отбора на Черноморец (Бяла) с 3:2 (24:26, 25:23, 25:22, 24:26, 15:12) гейма в мач от 9-ия кръг на Група В, който се игра в залата на СУ „Цар Симеон Велики“ в Пловдив.

Двубоят бе изключително оспорван и приключи след 2-часова битка на терена. С успеха „викторианците“ взеха реванш за загубата с 2:3 гейма във Варна от същия съперник, който е един от опитните отбори в групата и целта му е да попадне в плейофите. Освен това победата утвърди Виктория Волей на 3-о място във временното класиране с актив от 13 точки. Черноморец (Бяла) остана на 4-а позиция с 9 точки.