България постигна изключително престижна победа, след като победи с 1:0 Португалия като гост. Единствения гол на стадион "Д-р Магаляеш Песоа" в Лейрия отбеляза дебютантът Марселиньо в 19-ата минута.

В герой за нашите обаче се превърна вратарят Владислав Стоянов. Той буквално отчая голямата звезда Кристиано Роналдо и спаси всички възможно, включително и дузпа през второто полувреме, съобщи gol.bg Трябва да се отбележи, че стражът за втори път в кариерата си хваща удар от бялата точка на португалски ас, след като стори това и на мача Лудогорец – Реал Мадрид (1:2) от групите на Шампионска лига.

Иначе "лъвовете" започнаха срещата много припряно и буквално бяха смазани в началните минути, но после се взеха в ръце и направиха няколко отлични контри, при една от които падна и голът на Марселиньо. Така България остава с положителен баланс над Португалия и вече има 6 победи срещу 4 загуби, а равенствата са 3. След няколко дни възпитаниците на Ивайло Петев гостуват на Македония в друга контрола.