Най-добрият български тенисист Григор Димитров записа страхотна победа в осминафиналите на турнира от сериите Мастърс в Индиън Уелс. Димитров отстрани шампиона от US Open - руснакът Даниил Медведев след знаменит обрат. Григор губеше с 0:1 сета и 1:4 във втората част, но до края на мача даде само три гейма на своя опонент.

Преди точно месец Медведев направи сензацията и грабна титлата на US Open, спирайки световния номер 1 Новак Джокович да спечели всичките титли от Големия шлем в една година.

Българинът показа страхотен тенис от началото на двубоя, макар мача да не започна по най-добрия начин за него. След седем минутен първи гейм руснакът успя да пробие и не изпусна инициативата до края на сета. Така, въпреки почти безгрешната игра на Григор, сета завърши 6:4 в полза на най-добрият в света в момента.

Втората част започна още по-лошо за българина, който бързо набра пасив от 1:4 след два пробива за Медведев и един за Григор. Българинът обаче не се предаде, печелейки следващите пет поредни гейма и правейки общо три пробива - 6:4 и Гришо вкара мача в решителен трети сет.

В него серията на бившия номер 3 продължи и той направи ранен пробив, който затвърди, повеждайки с 3:0. Така Григор спечели осем поредни гейма срещу шампиона на US Open. Медведев успя да спечели подаването си и намали до 3:1, но хасковлията взе бързо своя сервис и се стигна до 4:1. Григор успя да пробие още веднъж световния номер 2 и поведе с 5:1, а руснака даже счупи ракетата си преди да направи двойна грешка в последната точка. Медведев върна единия пробив, след като проби българина, когато сервираше за мача - 5:2. Руснакът затвърди пробива и намали изоставането си до 5:3. Григор обаче не сгреши при свой сервис и след 6:3 приключи мача в своя полза, записвайки една от най-великите си победи за годината.

С успеха Димитров си гарантира 180 точки за ранглистата и 175 000 долара от наградния фонд.

В четвъртфиналите Григор Димитров ще се бори срещу поставения под номер 8 Хуберт Хуркач.