Четири титли спечелиха пловдивските спортисти на завършилият през уикенда Национален шампионат по лека атлетика до 18 години в Стара Загора. Общо 14 медала спечели пловдивските атлети, а от тях 4 златни, 4 сребърни и 6 бронзови.

Радина Величкова от Ботев спечели титлата в спринта на 100 м. с 11.63 сек. Този резултатът беше най-добър за пловдивчанката, която оглави европейската ранглиста за тази възраст в Европа. С този резултат тя покри нормативите за Балкански игри, Европейско първенство за младша и Световно първенство за старша възраст.

Ива Деливерска от Енерджи спечели титлата на 110 м. с препятствия с 13.85 сек. Ива стана и сребърна медалистка на 400 м. с препятствия с 1:06.13 мин.

Третата титла за Пловдив спечели Рая Цоковска от Тракия 96, която завоюва първото място в овчарския скок с 2.65 м. На трето място завърши съотборничката на Рая - Виктория Цоковска с 2.25 м.

Четвъртата титла донесе Йордан Киров от Тракия 96, който спечели овчарския скок с 746 точки, а трети остана съотборника му Атанас Бошнаков с 549 точки.

Здравко Здравко от Ботев стана втори на 110м. с препяствия с 14.30 сек.

В тройния скок Дияна Ангелова от Ботев стана втора с 12.14 м.

В тройния скок при юношите Нико Кастело от Ботев завърши втори с 13.36 м.

Щафетата на Локомотив на 4х100 м. при девойките в състав Райна Кузева, Стефан Димитрова, Симона Парова, Мария Николова и Виктория Стоилова завършиха на третото място с резултат 50.12 сек.

В скок дължина при девойките Андреа Балабанова от пловдивския клуб Пълдин завърши трета с резултат 5.34 м.

В скок дължина при юношите Владимир Козарев от Ботев е трети с 1.82 м. Козарев завърши трети и в скок височина с 1.82 м.

На копие девойки при девойките Дария Мишовска от Енерджи завърши третата с 37.22.

Пловдивските атлети записаха и добри резултати в състезанията извън класирането

На 800 м. при жените извън класирането състезателката на Актив 2013 Лиляна Георгиева спечели категорично с 2:08.42 мин., а втора завърши нейната съотборничка Силвия Георгиева с 2:12.38 мин.

Още една пловдивчанка - Кристина Борукова също спечели състезание извън класирането. При 400 м. с препятствия състезатеката на Тракия 96 финишира с 59.15 сек.

На 110м. с препятствия Борислав Попгеоргиев от Локомотив завърши втори с 14.37 сек., а трети е Георги Хаджийски от Тракия 96 с 15.10 сек.

Васил Русенов от Локомотив стана втори на тройния скок с 15.45 м.

На 100 м. Денис Димитров от Тракия 96 е втори с 10.58 сек.

Също извън класирането Пламена Чакърова от Ботев завърши втора на скок дължина с резултат 5.88 м.

Мартин Димитров от Локомотив стана втори на 200 м. извън класирането с 21.80 сек.