Марица загуби с 0:1 от Дунав (Русе) в среща от 10 кръг от шампионата във Втора лига. Пловдивчани не заслужаваха да загубят, след като надиграха своя съперник, особено през втората част, създадоха и далеч повече положения от своя противник. Двубоят не предложи красив футбол, какъвто обикновено демонстрират тези два съперника, като за сметка на това пробладаваха единоборствата.

Слаб дебют направи главният съдия Владимир Кирилов от Плевен, който си навлече гнева и на двата щаба, както и на публиката на стадиона.

Срещата започна с по една така към всяка от вратите, но те не бяха завършени добре. В 16-та минута, след грешка при изнасянето на топката Мирослав Будинов се озова сам срещу Илия Николов. Вратарят пресрещна русенския футболист, който успя да го преодолее. Двама защитници покриха опразнената врата, но до тяхна намеса не се стигна, тъй като ударът на Будинов бе неточен. Въпреки че Марица бе по-активният тим русенци първи стигнаха до гол. В 21-та минута Денислав Минчев получи от фланга и засече с глава, но Илия Николов отрази. Последва втори удар на Минчев, при който Николов отново реагира, но топката бе преминала голлинията. До края на полувремето всичко по-интересно се случи пред вратата на Дунав. Стефан Попов стреля в 32-рата минута от движение, но вратарят улови. Три минути по-късно Станислав Маламов изпълни добре фаул, но топката премина на около педя над напрречната греда. Натискът пред вратата на гостите се засилваше и Валери Домовчийски стреля в наказателното поле силно по диагонал, но бившят играч на пловдивчани Симеон Вешев решаващо блокира. Станислав Маламов също можеше да отбележи в края на полувремето, но вратаря Дамян Дамянов спаси.

На полувремето за Марица в игра влязоха Милен Танчев и Свилен Щерев, както Петър Начев, който замени Илия Николов на вратата. Николов бе заменен заради стара травма, като отново се активизира в 16-та минута, при реакцията му срещу нахлуващия Будинов.

През второто полувреме Марица доминираше изцяло, а играта се водеше в полето на гостите. Те не създадоха нищо интересно и с течение на игровото време изпаднаха в глуха защита. Стигна се до над 10 корнера и куп оспасности пред вратата на Дамянов. На няколко пъти топката бе избивана от голлинията, а резултатът се запази най-вече заради изявите на вратаря, който спаси поне 3 сигурни гола, като веднъж и гредата спаси Дунав. В началото на полувремето Домовчийски с глава бе неточен. Малко след това след центриране отдясно топката стигна до Свилен Щерев, който с пета от няколко метра прати топката към вратата, но защитник изби от голлинията. В 53-та минута Олег Димитров шутира покрай вратата на Марица, като това бе и единствения удар за гостите през втората част. В 75-ата минута удар на Станислав Маламов описа коварна парабола, но напречната греда спаси гостите от попадение. Натискът на Марица се засилваше все повече. Нов удар на Маламов беше спасен от вратаря Дамян Дамянов. В тези минути отбраната в бяло започна да чисти топката на посоки. В 80-та минута топката отново беше изчистена от голлинията след разбъркване в следствие на поредния корнер. В 87-та минута Дамян Дамянов спаси своя отбор, след като някак си изби мощен удар на Олджай Алиев от около 16-17 метра. В 90-та минута отново Дамянов спаси вратата си след удар на капитана Валери Домовчийски след двойно подаване с Маламов.

Така Марица загуби незаслужено двубоя. С актив от 13 точки "жълто-сините" заемат 10-то място. За тима предстои тежко гостуване на лидера Септември. Мачът е на 28 септември, четвъртък.

Марица: Илия Николов (Петър Начев 45'), Атанас Ташолов, Димитър Аврамов, Саломон Джеймс, Мирослав Пушкаров (Олджай Алиев 73'), Ифеани Дейвид, Стефан Попов (Свилен Щерев 45'), Станислав Маламов, Веселин Марчев, Валери Домовчийски - капитан, Георги Трифонов (Милен Танчев 45')

Дунав: Дамян Дамянов, Георги Иванов, Денислав Минчев, Калин Георгиев (Теодор Костов 87'), Иван Колев (Кристиян Господинов 88'), Димитър Тодоров (Йордан Тодоров 77'), Мирослав Будинов, Симеон Вешев, Стоян Предев, Олег Димитров, Джан Хасан