Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) се класира за полуфиналите в Националната волейболна лига Демакс. Маричанки победиха и в реванша Перун (Варна) като гост в морската ни столица с 3:0 (25:18, 25:15, 25:13) гейма в зала ДКС – Младост.

Марица поведе с 8:5 в началото на гейма, стигна се до 18:12, а геймът беше затворен след 25:18. Във втората част маричанки поведоха с 12:6, а геймът приключи след 25:15. В третата част шампионките поведоха с 15:5 и след 25:13 приключиха мача и се класираха за полуфиналните плейофи.

Най-резултатна за Марица стана Ива Дудова с 15 точки, а 10 добави Виктория Коева, с осем се отличи Добрина Христоскова.

За Перун най-резултатна стана Дарина Киндова с 9 точки.

С успеха шампионките се класираха за полуфиналните плейофи в НВЛ, където ще срещнат следващата седмица ДКС Варна (Варна).