Волейболният шампион на България Марица (Пловдив) ще изиграе третия си мач от Национална волейболна лига Демакс. Маричанки са домакини на отбора на ДКС Варна (Варна), а двубоят ще се играе на утре (3 ноември) от 18:30ч. в зала Сила.

Мачът ще е загрявка за маричанки за първи сбълъс в Шампионска лига, които на 8 ноември ще гостуват на италианския Савино Дел Бене (Скандичи).

В миналия кръг от първенството Марица победи с 3:0 гейма Марица 2022 (Пловдив), а ДКС Варна загуби от Хектор (София) с 1:3 гейма като гост.

През миналия сезон двата тима играха в редовния сезон на два пъти и маричанки победиха на два пъти с по 3:0.

Марица е лидер след първите два кръга с пълен актив от 6 точки, а ДКС Варна е на последното място без спечелена точка.

Съдии на двубоя ще са Красимир Манолов и Иван Димитров.