Пловдивският тенисист Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Австралия. 29-годишният българин допусна поражение на старта от бившия номер 23 в света и настоящ №186 Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) с 3:6, 1:6.

За съжаление, Мико не успя да покаже формата, която демонстрира на United Cup, и напусна корта победен след 82 минути игра.

Опитният Джумхур, който има три титли от турнири на АТР, пое инициативата от самото начало на мача и спечели първия сет след два пробива.

Във втората част неговото превъзходство беше дори още по-осезателно и след два последователни брейкабосненецът дръпна с 5:0. Кузманов намали изоставането си, но това бе всичко, което той успя да стори до края, приключвайки мача без успее да реализира нито един пробив.

Друг българин в пресявките Адриан Андреев се класира за втория кръг на квалификациите за Откритото първенство по тенис на Австралия по тенис.

Българинът победи Франческо Мастрели (Италия), номер 200 в световната ранглиста, със 7:6(5), 4:6, 7:6(5) след 3:22 часа игра. Така при дебюта си Андреев записа първа победа в кариерата си в квалификациите на турнир от Големия Шлем.

21-годишният Андреев допусна пробив в началото на първия сет, довея до 3:1 за Маестрели, но го върна веднага и възстанови равенството. В десетия гейм софиянецът спаси сетбол, а в последвалия тайбрек спечели последните три точки.

Втората част започна по идентичен начин, като двамата си размениха по един пробив за 3:3. Малко по-късно обаче Маестрели направи нов брейк за 4:3 и удържа аванса си. Разменени пробиви имаше и в средата на третия сет. В 12-ия гейм Адриан поведе с 40:15 при сервис на италианеца, но пропиля двата си мачбола.

В последвалия шампионски тайбрек българинът владееше инициативата през почти цялото време и приключи срещата при втората си възможност. Българинът записа 24 печеливши удари при 36 непредизвикани грешки и забоде 8 аса. При Маестрели тези показатели бяха 35-46-1.

Следващият съперник на Андреев е 15-ият в схемата австриец Юри Родионов. Двубоят ще бъде на 11 януари.