Най-добрият ни тенисист Григор Димитров претърпя катастрофално поражение на старта на Уимбълдън. Българинът допусна пълен обрат и бе победен от неизвестния французин след 6:2, 6:3, 6:7, 6:3, 6:1. Началото не предвещаваше подобен развой. Гришо започна добре и спечели убедително първите два сета. След това сервираше за мача при 6:5 в своя полза, но допусна пробив, загуби итайбрека с 4:7. Последва истински срив в играта му и закономерна загуба.

В четвъртата Димитров се държеше до 2:2, след което допусна пробив и сдаде фронта. С още един пробив Муте изравни сетовете, а петата част се превърна в истинска катастрофа за Григор. В нея той игра крайно неуверено, допускаше детински грешки, нервите взеха връх и дори си позволи да не довърши разиграване още преди завършващия удар на съперника си. Муте поведе с 5:0, Гришо все пак взе един гейм, но в крайна сметка отпадна от най-престижния тенис турнир.