Григор Димитров е на осминафинал на Открития шампионат на Австралия. Най-добрият ни тенисист победи руснака Андрей Рубльов с 6:3, 4:6, 6:4, 6:4 и взе реванш за загубата си от този съперник на Ю Ес Оупън миналата година. Двубоят бе белязан с много двойни грешки от страна и на двамата, играта им бе на приливи и отливи, но опитът и по-здравите нерви на българина взеха превес в решаващите моменти от мача.

Първият сет започна с разменени пробиви, Гришо проби още веднъж за 5:3, за да излезе с едни гърди напред. Втората част бе огледална на първата. Гришо започна с пробив, Рубльов го върна, а в края проби още веднъж след две двойни грешки на българина. В третия сет Рубльов проби за 4:2, но последва моментален рибрейк за нашия. В деветия гейм руснакът допусна 0:40 и направи двойна грешка при третия брейкпойнт, след което Гришо взе подаването си, за да поведе с 2:1. Поредният повратен момент дойде в средата на четвъртата част. При 2:3 Гришо започна с две двойни грешки и трябваше да отразява три точки за пробив. Успя да се справи, след което проби съперника си. В последния си сервис гейм отново спаси два брейкпойнта, но издържа и се поздраи с крайния успех. В осминафиналите най-добрият ни тенисист ще играе с победителя от мача между Ник Кирьос и Жо-Вилфред Цонга.