Най-добрият български тенисист Григор Димитров не успя да победи испанеца Алехандро Давидович Фокина на тенис турнира в Майорка.

Българинът загуби с 0:2 сета и отпадна на четвъртфиналите в турнира.

В първия сет двамата си размениха два ранни пробива, но след това Фокина проби на два пъти и взе първата част с 6:3.

Във втория сет един пробив беше нужен на Фокина да затвори мача - 6:3.

В битка за място на финала Фокина ще срещне унгареца Фабиан Марожан.

Иначе Григор Димитров ще участва на Уимбълдън, където получи уайлд кард и именно това е следващият му турнир.