Отборите на Ботев (Пловдив) и Левски започнаха сезон 2015/2016 година в "А" група без победа, но и без поражение. Пред пълните трибуни в "Коматево" двата тима завършиха 1:1. Попаденията отбелязаха два от дебютантите на терена. Първо Георги Костадинов откри в 11-ата минута с глава, а резервата Даниел Генов възстанови равенството в 69-ата минута. Малко по-рано Мариан Огнянов (60) пропусна да стори това, след като изпусна дузпа.
Интересното е, че след 14 мача за първенство между двата тима и общо 16 (б.а. два за Купата на България) от 2007 година насам, двубоят завърши без победител. Така 26-кратните шампиони на България от 2012 година нямат победа на старта в "А" група.

Стойчо Стоев излезе с трима юноши на клуба - Диан Иванов, Божидар Краев и Борислав Цонев, а също така и с четирима нови играчи, които дебютираха за тима - Георги Костадинов, Джереми де Ноойер, Денис Махмудов и Максимилиан Карнер.

Домакините бяха в оптимален състав и в стартовия състав има петима играчи, които са минали през синята школа - Михаил Иванов, Пламен Николов, Балтанов, Огнянов и Алекс Колев.

Божидар Краев отправи първи удар, но имаше рикошет в 3-ата минута и Иванов без проблеми спаси, съобщи Спортал бг.
В 7-ата минута Мариан Огнянов имаше добра възможност, след като се освободи от Карнер, но стреля в ръцете на Йоргачевич от 17 метра.

Георги Костадинов даде преднина на "сините" след гол с глава в 11-ата минута, когато засече центриране от фаул на Борислав Цонев.

В 18-ата минута Божидар Васев бе на път да се възползва след лошо върната топка от Иванов към Йоргачевич, но си поведе дълго топката и тя излезе в аут. Балтанов стреля с глава над гредата.
Младият Краев получи първи жълт картон в мача, а Гамаков стреля силно от 25 метра, но Йоргачевич спаси.
Колев се пребори с Иванов след дълго подаване и стреля с левия крак от малък ъгъл. Сръбският вратар първо изби, а след това хвана топката. В 44-ата минута Балтанов от 17 метра стреля силно над гредата.

В 58-ата минута Костадинов, който получи травма бе заменен от Владислав Мисяк. Секунди по-късно Боби Цонев игра с ръка, докато беше на стената при удар от фаул на Ботев и Николай Йорданов даде дузпа за "канарчетата". Мариан Огнянов обаче изпусна, след като стреля в аут.
Даниел Генов пък замени Васев. "Сините" получиха няколко картона, а след поредното нарушене на Александров се стигна до гол.

Балтанов изведе Генов зад защитата и той прати топката в мрежата за 1:1 в 69-ата минута. Лазар Марин и Радослав Цонев също влязоха в игра на местата на Гамаков и Махмудов.
Варела със силен удар затрудни Йоргачевич, който изби в корнер в 76-ата минута. Белаид също се контузи и бе заменен от Мики Орачев в 78-ата минута.
Димитър Алексиев замени Колев секунди след това.

В 89-ата минута Прохазка опита да прехвърли Иванов от центъра. Стражът изби в ъглов удар, но до голова опасност не се стигна и след триминутно продължение срещата завърши 1:1.

БОТЕВ ПД - ЛЕВСКИ 1:1
0:1 Костадинов (11)
1:1 Генов (69)

БОТЕВ (ПД): Михаил Иванов, Йордан Христов, Даниел Златков, Пламен Николов, Филип Филипов, Нико Варела, Лъчезар Балтанов, Милен Гамаков, Мариян Огнянов, Божидар Васев, Александър Колев

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич,Сашо Александров, Деян Иванов, Максимилиан Карнер, Аймен Белаид Георги Костадинов, Джереми де Ноойер, Божидар Краев, Борислав Цонев, Роман Прохазка, Денис Махмудов