Академик Бултекс 99 грабна изключително трудна, но ценна победа при гостуването си на Черно море във Варна в мач от поредния кръг на НБЛ. Пловдивският баскетболен тим спечели след продължение с 93:92 /18:18, 18:19, 24:18, 21:26, 12:11/ и с 4 победи и 4 загуби се утвърди на 5-ото място във временното класиране.

Двубоят започна с лек превес на гостите, но в края на първата четвърт моряците успяха да изравнят. До почивката мачът вървеше кош за кош, като домакините успяха да вземат точка аванс. В третата четвърт Академик Бултекс 99 успя да се откъсне с 5 точки и поддържаше този аванс в първите минути на последната част, но със силен финален щурм домакините стигнаха до продължение. В него пловдивчани отново се откъснаха със серия от 7:0 и в крайна сметка успяха да удържат победата, въпреки усилията на моряците.

Дайшон Найт вкара 23 точки за победителите, 16 добави Васил Бачев, а 14 плюс 12 борби за дабъл-дабъл – Никола Вуйович. За варненци Пламен Алексиев отбеляза 20 точки (4 тройки) и подаде 9 асистенции, 19 точки записа Мартин Коцев, а 15 вкара Мартин Йорданов.