Ботев завърши наравно в първата си контрола на лагера в Турция срещу сръбския Раднички Ниш, мачът завърши 2:2 . Сърбите са 4-ти в сръбското първенство с 39 точки, само на точка от третата позиция.

В 17-та минута Раднички успя да открие резултата, Марко Голубович проби и пусна към капитана Александър Йованович и той останал сам срещу Чворович реализира за 0:1.

След попадението Ботев имаше няколко шанса да изравни, като в 24-та минута тимът вкара и попадение. Балтанов реализира с удар от дистанция, но голът беше отменен заради нарушение срещу играч на сръбския отбор, съобщава sportenplovdiv.

В 32-та минута Стивън Петков изравни след силен диагонален удар, който намери долния десен ъгъл на вратата на сърбите – 1:1.

Само три минути по-късно Ботев поведе. След хубава атака, Стивън Петков пусна към Бризола, който центрира, а играч на Раднички си отбеляза автогол – 2:1.

В 77-та минута сърбите изравниха, Стоянович получи топката зад гърба на защитата на Ботев и направи 2:2.

Следващата контрола на Ботев в Турция е в петък срещу украинския Олександрия.

Ботев: Иван Чворович, Йордан Минев, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Цветомир Панов, Фелипе Бризола, Лъчезар Балтанов, Лъчезар Балтанов, Дуде Ндонгала, Стивън Петков, Диого Кампос (Даниел Кайзер, Здравко Дерменов, Георги Купенов, Димитър Калчев, Милко Георгиев, Алваро Юлиано, Серкан Юсеин, Кристиан Добрев, Густаво Афонсо)