Академик Бултекс 99 записа трета загуба в Балканската лига, в която има и две победи. Пловдивският баскетболен тим отстъпи като гост на Блокотехна с 89:74 /28:19, 22:24, 17:18, 22:13/. За домакините това бе първи мач и първа победа в турнира. Те започнаха по-добре и натрупаха аванс от десетина точки през първата четвърт. Академик Бултекс 99 успя да догони съперника и две минути преди почивката свали пасива си само до 2 точки. С две тройки обаче Блокотехна се оттегли с преднина от 7 точки на почивката.

След почивката гонитбата продължи, като отборът на Дарко Костич не позволяваше на домакините да се откъснат осезаемо. В един момент Блокотехна успя да го направи с 10 точки, но две бързи атаки, реализирани от Бачев отново върнаха гостите в мача. В последната четвърт обаче домакините постепенно взеха превес и в края успяха да вдигнат разликата.

Академик Бултекс 99 нямаше ден в далечната стрелба и записа само 4 тройки от 25 опита. Домакините завършиха с 13 тройки от 30 опита и това се оказа решаващо за успеха им. Блокотехна направи и доста повече асистенции – 26 срещу 10. Най-резултатен за пловдивчани бе Бачев с 21 точки, Груев добави 18, Олисемека – 17 и 15 борби за поредния си дабъл-дабъл. За победителите над всички бе Миятович с 37 точки, от които 6 тройки, Младенович добави 15 точки, Гайдис – 14. В събота от 18 часа Академик Бултекс 99 гостува на Черно море от 18 часа в мач от поредния кръг на НБЛ, а на 12 декември посреща Кожув в Колодрума в мач от Балканската лига.