Три млади пловдивски атлетки се представиха отлично на Балканиадата до 20 години в румънския град Клуж-Напока, като спечелиха ощо 4 медала - 2 златни, сребърен и бронзов. Очаквана шампионска титла в тройния скок донесе световната шампионка за девойки от Тампере 2018 Александра Начева. Състезателката на треньора Стойко Цонов в Ботев Пд поведе още след първия си опит с 13.43 (0.3) и не изпусна лидерството докрая. Злато грабна и завърналата се успешно на пистата Лилияна Георгиева. В упорита битка с туркинята Тугба Топташ (2:08.45) атлетката на СК Актив 2013 показа отново воля и кураж и завърши като победителка на 800 м с личен рекорд за сезона – 2:08.31 мин.

Голямата надежда на пловдивския клуб по лека атлетика Локомотив Мартина Писачева продължава със страхотните резултати. Тя се класира 3-та на 100 метра гладко бягане с резултат 12,22 сек. Припомняме, че Мартина е все още младша възраст! Талантливата състезателка на треньора Николай Атанасов-Джоко беше изпрварена само с 0,02 стотни от представителката на Сърбия Сара Киш -12,20 сек. Първото място зае представителката на Израел Гал Кадмон с 11,84 сек. Писачева се сдоби с още един медал - в щафетата 4 х 100 м. Отборът на девойките Виктория Йорданова, Изабела Соколова, Никол Андонова и Мартина Писачева спечели сребро с резултат 47.52. Победителки в това състезание са момичетата на Сърбия 47.39, а трети се класираха румънките 47.64. През тази година Мартина се представя блестящо, като спечели по три златни отличия от държавните първенства при подрастващите в зала и на открито - в двата спринта и в щафетата.