Младият спринтьор на Ботев Пд Светлин Иванов записа отлични резултати на дъвржавния шампионат по лека атлетика до 20 години в София. Той се утвърди като №1 в България на 100 метра за 2019 г. и се изравни на върха в българската ранглиста за годината на 200 метра с Антонио Иванов. Възпитаникът на Стойко Цонов спечели серия на 100 метра извън класирането с 10.39 секунди (+2.4 м/сек). Иванов оглавява българската ранглиста за сезона с 10.51 сек с вятър в рамките на допустимите стойности.

Също така Иванов триумфира убедително и на 200 метра с личен рекорд от 20.99 секунди (+1.5 м/сек) и се изравни на върха в българската ранглиста за сезона с втория в бягането Антонио Иванов, който финишира за 21.32 секунди. Постижението на Светлин Иванов е покрит норматив на Европейската атлетика за континенталния форум за младежи под 23 години в Швеция другия месец. Изискването на Българска федерация по лека атлетика пък е 20.95 сек.