Младата пловдивчанка Никол Харизанова се представи отлично на Световната купа "Варна" по карате киокушин, който се проведе в курорта Камчия в рамките на 13-ия Международен лагер по карате киокушин. Тя грабна сребърен медал в категория до 60 кг при девойките старша възраст до 17 години. Възпитаничката на треньора Александър Команов в „Академия Команови“ победи сръбкиня с ипон в първия си мач, след това представителката на Армения изобщо не излезе срещу нея на татамито. Последва тежък полуфинал срещу рускиня, който Никол спечели след продължения и 5:0 съдийски гласа. На финала тя загуби равностойна битка отново от представителка на Русия, но заради натоварената програма имаше само 15 минути за почивка между полуфинала и мача за титлата.

Турнирът бе много силен, тук бяха представители на едни от най-силните нации в света като Русия, Казахстан, Украйна и разбира се – България. Много съм доволен от Никол, която се представи страхотно и заслужава само суперлативи, коментира Александър Команов.