Ботев постигна победа с 2:0 над Локомотив в градското дерби от 2-ия кръг на Югоизточната елитна група до 15 години. Срещата се игра на един от естествените терени на базата в "Коматево" и бе изгледана от над 100 зрители.

"Жълто-черните" контролираха събитията на терена и създадоха повече положения за гол от противника си. Момчетата на Георги Онов имаха осезаем превес и по отношение владението на топката. Резултатът бе открит в края на първата част, когато "канарчетата" получиха дузпа. Зад топката застана роденият през 2004 година Иван Аврамов, ударът му бе спасен, но при добавката не пропусна за 1:0.

През второто полувреме ботевистите не допуснаха нищо пред своята врата, а в 55-ата минута стигнаха и до втори гол. Никола Филипов получи топката в наказателното поле и след като я пое отправи неспасяем удар в далечния ъгъл за 2:0. По този начин "канарчетата" имат пълен актив от 6 точки след първите два кръга, докато "черно-белите" са последни с 0 точки.