Локомотив записа първа загуба като гост от края на май месец, след като претърпя поражение с 0:2 от Ботев Враца. Двубоят се игра в тежки метеорологични условия и най-вече през първата част по време на силен снеговалеж. Три гола на пловдивчани бяха отменени заради засада, а попаденията за врачани вкараха Даниел Генов и Марко Мажуга през първото и второто полувреме. Ботев Враца пък сложи край на негативната си серия от 7 поредни мача без победа.

Заради силният снеговалеж над Враца двубоят закъсня с 15 минути. Това наложи и една от опциите на ВАР - тази за засада да отпадне, защото линиите са червени, а ВАР хваща само бели лении.

Снегът забави началото на Ботев Враца - Локо ПловдивДвубоят започна с 15-минутно закъснение

При първата по-сериозна възможност пред една от двете врати Локомотив успя да вкара. След като Петър Андреев получи пас от Димитър Илиев, а младокът напредна и реализира, но голът беше отменен заради засада. Той обаче нямаше как да бъде проверен заради липсата на опция от ВАР за засади.

В 8-та минута Браян Мендоса отправи удар, който беше неточен.

В 10-та минута Локомотив вкара за втори път, този път чрез капитана Димитър Илиев, но и това попадение беше отменено.

Четири по-късно Хоркаш спаси удар на Мажуга.

В 20-та минута Ботев Враца откри резултата, след като Брайън Переа центрира в наказателното поле, а бившият играч на Ботев Даниел Генов засече с глава и вкара за 1:0.

Мажуга в 32-та минута отправи удар, който Хоркаш изби.

В 53-та минута Ботев Враца стигна до много чисто положение, след като Брайън Мендоса отправи силен удар, който Хоракш успя да избие.

В 54-та минута Локомотив вкара за трети път, след като Ангел Лясков засече центриране в пенална, но голът отново беше отменен.

В 58-та минута Марко Мажуга направи пробив, влезе в пеналта и стреля, снежният терен обаче попречи на Хоркаш да се намеси добре и топката мина под неговия плонж за 2:0.

В 64-та минута Локомотив имаше сериозни основания да иска дузпа за игра с ръка в пеналта на Бубакар Траоре. Играчът на Ботев Враца се опита да изчисти с глава, но след това топката срещна ръката му. Съдията Михаел Павлов обаче не отсъди нищо.

Последваха неточни удари на Джовани и Алфа Конте.

В 68-та минута удар на Лясков беше избит от Бариос.

В 77-та минута удар на Евандро премина над вратата.

В 87-та минута Димитър Илиев центрира в пеналта, а Хорхе Сегура засече с глава, но стреля над вратата.

В 89-та минута Переа стреля опасно покрай вратата.

В последните секунди последва удар на Евандро, който премина над вратата.

Така беше спряна серията на Локомотив от 27 май за поредица без загуба като гост. Именно тогава за последно тимът загуби като гост при гостуването си на ЦСКА.

С поражението Локомотив е 4-ти с 35 точки, а Ботев Враца е 15-ти с 13 точки.

Следващата събота Локомотив гостува на "Герена" на Левски.

Ботев Враца: Федерико Бариос, Едуардо Кунде, Стефан Велев, Мартин Христов, Спас Георгиев, Брайън Мендоса, Бубакар Траоре, Марко Мажуга (Диого Барбоса 72 мин.), Марио Киконда (Луис Соарес 85 мин.), Даниел Генов (Мартин Кавдански 90+3 мин.), Брайън Переа

Локомотив: Динко Хоркаш, Оливие Камдем, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Ангел Лясков, Кристиян Пешов (Джовани 46 мин.), Георги Каракашев (Бабакар Дион 72 мин.), Евандро, Димитър Илиев, Петър Андреев (Алфа Конте 46 мин.), Георги Минчев