Локомотив Пд загуби като домакин на Лудогорец с 1:0 в мач от поредния кръг на Първа лига. Черно-белите се бориха и опитаха да се противопоставят, но изпуснаха да вземат поне точка. Като цяло не им достигна малко повече класа, самочувствие и увереност. Личеше и известна доза напрежение, което сковаваше действията им. В края на срещата отборът на Акрапович спокойно можеше да вкара, но пропусна две отлични ситуации, удари и греда. Домакините два пъти имаха и претенции за дузпа, но реферът Волен Чинков подмина доста спорни ситуации.

В 16-ата минута Марселиньо пропусне да се разпише на празна врата от няколко метра, но малко преди топката да достигне до него вратарят Мартин Луков леко я чукна и бразилецът не успя де реагира навреме. Минута по-късно Моци блъсна Димитър Илиев с ръка в пеналта, но реферът Волен Чинков остана безмълвен. Домакините направиха няколко опита за бързи контраатаки, които не успяха да доведат до резултатен край и нулевото равенство преди почивката се запази.

В 57-ата минута Джоди Лукоки излезе сам срещу вратаря, но си поведе силно и не успя да реализира. В следващата минута обаче орлите откриха резултата. Натанаел преодоля двама играчи на домакините и с диагонален шут изведе гостите напред. Малко по-късно Ожболт бе заел добра позиция в наказателното поле и бе намерен от свой съотборник, но опитът му за удар от добра позиция се оказа неточен.

В 71-ата минута Локо Пд пропусна отлична възможност за изравняване. Марселиньо загуби топката в близост до вратата си, Карагерен изведе Посинкович, който майсторски прехвърли вратаря Ренан, но топката срещна гредата. Три минути преди края пред черно-белите се откри нов шанс за гол, който отново бе пропуснат. Посинкович проби отляво и върна към Карагерен, който от стреля от чиста позиция, но Ренан отрази удара му.  Междувременно домакините имаха и основателни претенции за дузпа за игра с ръка на Сисиньо в пеналта. Реферът Волен Чинков обаче подмина ситуацията.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Натанаел 58

ЛОКО ПД: 71. Луков, 20. Петрович, 6. Езе, 50. Томашевич, 91. Буна, 34. Банович, 14. Илиев, 12. Ожболт, 44. Посинкович, 3. Абдулахи, 29. Ангелов

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 3. Недялков, 4. Сисиньо, 6. Натанаел, 10. Кампаняро, 18. Дяков, 28. Кешерю, 30. Моци, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 92. Лукоки