Локомотив не успя да победи Монтана у дома и направи 2:2. Така тимът изпусна добра възможност да остане на върха и в този кръг, като Лудогорец ще има възможността да се изравни на върха със "смърфовете" още този кръг, шампионите са с два мача по-малко.

В 7-та минута Локомотив успя да открие резултата. След центриране на Умарбаев от корнер Аралица продължи с глава към Димитър Илиев, който засече топката отблизо за 1:0. В 25-та минута Бари успя да открадне топката и пусна към Тони Тасев, който с удар в наказателното поле изравни резултата. В 32-та минута Тони Тасев проби, влезе в наказателното поле и подаде към Бари, но той беше изпреварен от Лукас Масоеро, който си отбеляза автогол. Локо изравни още в ответната атака, след като Бирсент Карагарен засече центриране с глава на Момчил Цветанов. В 45-та минута удар на Кристиан Илич беше спасен от Орлинов.

През втората част нямаше много голови положения и така двубоят завърши наравно - 2:2.

Така Локомотив не успя да победи във втора поредна среща у дома, след като направи 0:0 с Арда.

Локомотив е лидер с 23 точки, а Монтана е 10-то място с 12 точки.

Следващата събота Локомотив гостува на Левски.

Локомотив: Мартин Луков, Милош Петрович, Лукас Масоеро, Динис Алмейда, Милош Петрович, Парвизджон Умарбаев (Георги Минчев 46 мин.), Петър Витанов, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Кристиан Илич, Димитър Илиев, Анте Аралица (Николай Николаев 67 мин.)

Монтана: Марин Орлинов, Александър Башлиев, Преслав Петров (Стефан Цонков 46 мин.), Раян Сенхаджи, Давид Кики, Димитър Илиев, Янко Ангелов, Николай Минков (Валери Христов 72 мин.), Стефан Каменов, Тони Тасев (Сергей Георгиев 60 мин.), Билал Бари