Локомотив загуби с 5:1 гостуването си на Арда в Кърджали и намали драстично шансовете си за влизане в първата шестица. Умарбаев откри за Локомотив, но след попадения на Георгиев, Йорданов, Ганев, Тилев и Ковачев Арда разгроми пловдивчани. Локо беше с човек по-малко, след като Бидунга беше изгонен в 58-та минута.

Тимът на Локомотив Пловдив поведе в резултата още в третата минута. Бидунга изпълни тъч, а Петко Ганев и Алекс Петков не отиграха топката добре с глава и изведоха Парвиз Умарбаев сам срещу Мартин Луков. Полузащитникът на ''смърфовете'' прехвърли елегантно бившия вратар на ''черно-белите'' - 1:0.

В 13-ата минута Преслав Боруков си освободи пространство в наказателното поле и отправи удар, който обаче срещна напречната греда.

В 17-ата минута Александър Георгиев отправи опасно центриране, което се превърна в удар, като топката премина на сантиметри от лявата греда на Рейдър.

В 24-ата минута Александър Василев отправи изстрел от дъгата на наказателното поле, който беше блокиран.

Арда изравни резултата в 25-ата минута. Светослав Ковачев бе намерен в наказателото поле, освободи си място за изстрел и стреля от малък ъгъл, като Лукас Рейдър изби неубедително. Топката отиде на волето на Александър Георгиев, който я прати точно под гредата с чудесен изстрел - 1:1.

Тимът на Арда поведе в 29-ата минута. Александър Георгиев центрира топката в наказателното поле, а там Тонислав Йорданов я засече с глава от близка дистанция, като не остави шансове на Рейдър - 2:1.

Арда отбеляза и трети гол във вратата на ''черно-белите'' в 33-ата минута. След разбъркване в наказателното поле при изпълнение от ъглов удар на Алекс Петков отклони към Петко Ганев, който вкара на празна врата от около 2 метра - 3:1.

Парвиз Умарбаев получи топката в наказателното поле в 37-ата минута, а след това отправи удар, който обаче премина встрани от вратата на домакините.

Мартин Луков се отличи с блестяща намеса при удар на Карагарен в 51-ата минута.

В 58-ата минута Локомотив Пловдив остана с човек по-малко. Райън Бидунга влезе грубо в краката на Александър Георгиев. Първоначално той получи жълт картон, но след преразглеждане с ВАР Станислав Тодоров го изгони.

Малко след това Светослав Ковачев се озова сам срещу Лукас Рейдър, но не успя да отправи точен удар.

В 65-ата минута домакините получиха отличен шанс след ново неразбирателство в защитата на пловдивчани. Ковачев и Йорданов разиграха добре, а след това изведоха Тилев сам срещу вратаря на Локомотив, но Рейдър спаси.

В 66-ата минута Арда отбеляза и четвърти гол. Александър Георгиев стреля силно от малък ъгъл, а Рейдър изби колебливо. Светослав Ковачев отне топката и я подаде към Иван Тилев, който нямаше как да сбърка - 4:1.

В 89-ата минута Иван Коконов отправи опасен далечен удар, но Рейдър внимаваше и изби в корнер.

Една минута по-късно Арда вкара и пети гол във вратата на Локомотив. Георги Атанасов центрира към Светослав Ковачев, който овладя на гърди и от близко разстояние не остави шансове на Рейдър - 5:1.

Два кръга преди края на редовния сезон Локомотив е с 31 точки на седмото място, а Арда е на 9-то място с 28 точки.

Следващият мач на Локомотив е на 3 април - гостуване на ЦСКА 1948.

Арда: Мартин Луков, Милен Желев, Петко Ганев, Алекс Петков, Давид Кики, Христо Иванов (Иван Коконов 72 мин.), Лъчезар Котев, Светослав Ковачев, Александър Георгиев (Атанас Зехиров 73 мин.), Иван Тилев (Георги Атанасов 83 мин.), Тонислав Йорданов

Локомотив: Лукас Рейдър, Йосип Томашевич, Милош Петрович, Райън Бидунга, Мартин Паскалев, Емил Янчев, Парвиз Умарбаев, Александър Василев (Христо Иванов 68 мин.), Бирсент Карагарен, Димитър Илиев (Ивайло Димитров 78 мин.), Преслав Боруков (Иван Сулев 68 мин.)