Локомотив записа много важна победа при домакинството си на Черно море с 1:0. Единственият гол вкара Оливие Камдем в 31-та минута, а с този успех "смърфовете" изпревариха Левски и са на четвъртото място.

В 10-та минута Евандро стреля от фаул, но над вратата.

Три по-късно Даниел Димов стреля от границата на пеналта, но над вратата.

В 22-та минута Христо Иванов стреля, но покрай вратата на Дюлгеров.

Четири по-късно Бабакар Дион отправи удар, който Дюлгеров улови.

В 31-та минута Димитър Илиев напредна и пусна пас към Оливие Камдем, който със страхотен удар от дъгата на малкия пенал порази вратата на Дюлгеров за 1:0.

Черно море отговори с удар на Атанас Илиев, но той беше доста неточен.

В 44-та минута Ефе Али опита хубав удар от дистанция, който затрудни Дюлгеров и той изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Хорхе Сегура с глава засече, но покрай вратата.

В началото на втората част Атанас Илиев стреля с глава, но покрай вратата.

Малко след това Локо изпусна чудесна възможност Дион изведе с меко центриране Мичи Нтело сам срещу Дюлгеров, но нападателят на пловдивчани не успя да си овладее топката и вратарят на варненци улови.

В 60-та минута Атанас Илиев вкара за Черно море, но голът беше отменен заради засада.

В 65-та минута Уеслен Жуниор стреля, но Томов изби, а след това се получи рикошет в Паскалев и топката излезе в корнер.

В 70-та минута Камдем центрира за Димитър Илие, който игра с глава, но Дюлгеров улови.

В 78-та минута Лясков засече центриране на Камдем с глава, но Дюлгеров спаси.

Малко след това Медвед напредва и отправи удар, но право във вратаря на варненци.

С победата Локо събра 53 точки и изпревари Левски от четвъртата позиция. Черно море пък е трети с 58 точки.

В неделя Локо ще гостува на Берое.

Локомотив: Кристиан Томов, Ефе Али (Мартин Паскалев 61 мин.), Хорхе Сегура, Тодор Павлов (Милош Петрович 81 мин.), Оливие Камдем, Евандро, Христо Иванов (Ивайло Иванов 61 мин.), Ангел Лясков, Бабакар Дион (Мартин Райнов 72 мин.), Димитър Илиев (Владимир Медвед 72 мин.), Мичи Нтело

Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов (Андреас Калкан 72 мин.), Васил Панайотов, Даниел Димов, Уеслен Жуниор (Дани Мартин 72 мин.), Мазир Сула, Илиан Илиев (Едгар Пашеко 85 мин.), Атанас Илиев