Локомотив Пловдив се върна на пътя на победите след 6 поредни мача в първенството без успех. "Смърфовете " надиграха с 2:1 у дома Локомотив София в "железничарското" дерби. Георги Минчев от дузпа откри, а Карлос Франса изравни. Победният гол дойде след автогол на Бруно Франко.

Локо започна мача без капитана си Димитър Илиев и звездата си Джовани, които бяха резерви.

В 9-та минута Стефано Ламбезе игра с ръка в наказателното поле след изпълнение на корнер и след преглед с ВАР беше отсъдена дузпа. Георги Минчев застана зад топката и не сгреши за 1:0.

Столичани отговориха с удар на Антони Иванов по земя, който попадна право в Динко Хоркаш.

Гостите изравниха в 24-та минута, когато след центриране на Красимир Милошев от корнер Хоркаш увисна и Карлос Франса успя да отбележи с глава  за 1:1.

В 43-ата минута Франса проби, влезе в наказателното поле и шутира мощно, но Хоркаш показа отличен рефлекс и спаси.

В 51-та минута Евандро предоля Любенов, но ударът му беше изчистен от голлинията от Кардосо.

Само секунди по-късно Бруно Франко си отбеляза автогол, след като в опит да изчисти топката я насочи в собствената врата.

В 58-та минута Франса отправи опасен удар, но Хоркаш спаси.

В 80-та минута Антони Иванов стреля, но Хоркаш спаси.

С победата Локомотив Пловдив е трети с 35 точки, а Локо София са 12-ти със 17 точки.

Следващият мач на Локо Пловдив е на 25 ноември - гостуване на Ботев Враца.

Локомотив Пловдив: Динко Хоркаш, Оливие Камдем, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Бабакар Дион (Джовани 46 мин.), Алфа Конте (Петър Андреев 86 мин.) Христо Иванов (Георги Каракашев 89 мин.), Ивайло Иванов (Димитър Илиев 46 мин.), Ангел Лясков, Евандро (Лео Сена 59 мин.), Георги Минчев

Локомотив София: Александър Любенов, Диме Димов, Красимир Станоев, Гонсало Кардозо, Красимир Милошев, Снефано Ламбезе (Диого Тейшейра 89 мин.), Антони Иванов (Калоян Кръстев 89 мин.), Валентин Николов (Стив Траоре 63 мин.), Бруно Франко, Димитър Митков (Симеон Мечев 63 мин.) Карлос Франса