Представителният тим на Локомотив постигна победа в първата си контрола на турска земя. Възпитаниците на Бруно Акрапович победиха с 3:1 азербайджанският Себаил. Головете за успеха вкараха Парвиз Умарбаев, Елитон Торета и Архан Исуф.

В 14-та минута Веселин Марчев центрира от корнер, Димитър Везалов успя да засече с глава, но встрани от целта. В 20-та минута, след фаул пред вратата на Себаил, топката попадна в Асен Георгиев, който стреля над горната греда. В ответната атака азербайджанците отвърнаха с коварен изстрел, който бе отразен от Росен Андонов. В 30-та минута Веселин Марчев напредна по десния фланг и центрира към Филип Михалевич, но нападателят "черно-белите" бе изпреварен от стража на Себаил. В 39-та минута тимът от Баку стигна до попадение, с което откри резултата за 0:1. В самия край на полувремето Парвиз Умарбаев бе изведен сам срещу вратаря на азербайджанците, но до изравняване не се стигна.

През втората част Локомотив успя да стигне до пълен обрат и да вземе победата в мача. Пет минути след подновяването на играта Веселин Марчев подаде към Парвиз Умарбаев, който възстанови равенството. Няколко минути по-късно "черно-белите" стигнаха до пълен обрат. Центриране на Симеон Райков бе засечено с глава от Елитон Торета, който реализира за 2:1. В 75-та минута Веселин Марчев напредна и центрира в наказателното поле. Топката попадна в Архан Исуф, който с глава вкара за крайното 3:1.

Следващата контрола е планирана за 02.02 срещу Баник (Острава).

Съставът на Локомотив: Росен Андонов (46' Антони Милина), Туфик Зегдан (46' Димитър Велковски), Асен Георгиев, Димитър Везалов, Мохамед Муса, Игор Банович (46' Абделхаким Буна - 76' Димитър Законов), Янко Ангелов (46' Симеон Райков), Парвиз Умарбаев (51' Архан Исуф), Веселин Марчев (76' - Петър Главчев), Анте Аралица (51' Ванчо Траянов), Филип Михалевич (46' Елитон Торета)