Локомотив направи 1:1 с Македония Гьорче Петров, който също ще играе в Лига Европа. Днешната контрола на черно-белите бе генерална репетиция за финала за Суперкупата с Лудогорец, който ще бъде на 3 юли в София. Димитър Илиев откри с глава още в 3-тата минута след пробив и центриране на Момчил Цветанов отляво. В 25-ата Елитон пропусна да вкара втори гол сам срещу вратаря. Като цяло преди почивката Локо бе по-добрият отбор, но след антракта предостави инициативата и македонците изравниха. Това се случи десетина минути след подновяването на играта, когато непокритият Паду вкара гол. В игра за пловдивчани се появи и новото попълнение Георги Илиев, който дойде от Черно море.

През първото полувреме бяхме по-добрият отбор и можеше да вкараме много повече голове. Това е наш проблем. През първото полувреме съм доволен на 90%. През второто се видя, че влязоха играчи, които не са запознати с тактиката и са на проби. Може би и  нямат качествата на играчите от първото. За мен второто полувреме не е мерило, коментира старши треньорът на Локо Бруно Акрапович. Жоро Илиев влезе през второто полувреме, но той не е нов, а стар играч. Той знае да играе футбол. Тук е да покаже на младите как се работи и играе. Ще се борим да бием и да вземем Суперкупата, допълни Акрапович.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ФК МАКЕДОНИЯ ГЬОРЧЕ ПЕТРОВ 1:1

1:0 Димитър Илиев (3)

1:1 Паду (57)

ЛОКОМОТИВ (ПД): Мартин Луков, Йосип Томашевич, Стивън Езе, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев, Елитон Жуниор, Петър Витанов, Момчил Цветанов, Димитър Илиев, Бирсент Карагарен, Анте Аралица

ФК МАКЕДОНИЯ ГЬОРЧЕ ПЕТРОВ: Марко Йовановски, Боби Божиновски, Нето, Фернандо, Християн Пецов, Филим Мисевски, Паду, Кристиян Филиповски, Сефер Емини, Деян Тахтуровски, Бени Демир