Локо пропусна шанса да спечели втора купа за годината. Черно-белите отстъпиха на Лудогорец с 0:2 на финалаза Суперкупата в София. Отборът на Бруно Акрапович направи добър мач и показа доста стойностни неща в атака, но допусна нелеп гол още в началото и не успя да го върне, а вторият падна в добавеното време на мача. В дълги периоди от срещата Локо превъзхождаше шампиона и може да съжалява за пропуснатите шансове. Разбира се, такива имаше и за Лудогорец. Двубоят бе много интересен за гледане, с доста положения и пред двете врати. Повечето от тях обаче бяха плод по-скоро на неубедителна игра в защита от страна и на двата отбора.

Локо започна зле в защита и допусна две последователни положения, при второто от които падна гол за Лудогорец. След центриране отдясно Езе изчисти лошо, топката попадна у Кешерю, който върна към Чибота и новотопопълнение на орлите я прати в мрежата. Тя обае рикошира в тялото на Езе и заблуди вратаря Луков. Малко след това удар на Кешерю бе избит от Луков. Черно-белите изнесоха играта напред и сътвориха доста добри атаки, но липсваше точният завършващ удар. Аралица пропусна две положения, като при първото топката го изненада и той не можа да я овладее, а при второто бе изведен отлично сам срещу вратаря, но си поведе лошо и коженото кълбо му избага. Към края на полувремето и Лудогорец пропусна положения. Луков изби удар на Чибота, а след корнера Григоре стреля с глава, но топката мина покрай гредата. Междувременно два гола за Локомотив бяха правилно отменени поради засади на Езе и Карагарен.

След почивката Локо се хвърли напред,а разградчани приеха играта в половината си и действаха на контраатаки. В 56-тата минута Аралица пропусна трето отлично положение за гол. Той бу изпуснат от защитата на орлите след изпълнение на тъч, напредна сам срещу вратаря, но стреля в него. В 64-тата минута орлите разиграха отлична контра, Чибота изведе Марселиньо, който стреля в близкия ъгъл, но топката се отби в гредата. Две минути по-късно Димитър Илиев изведе Карагарен отдясно, нападателят на Локо стреля силно, но вратарят Пламен Илиев успя да избие. До края на мача Локо имаше още възможности да стигне поне да изравняване, но ги пропусна. В добавеното внреме Лукоки бе оставен непокрит и фиксира крайното 2:0 за Лудогорец.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:0