Локомотив ще гостува на шампиона Лудогорец в предпоследен кръг от родния елит. Двубоят ще се играе от 18:30ч. на стадиона в Разград.

Лудогорец е шампион и води със 79 точки, а Локомотив е пети с 55 точки и днес трябва да победи, за да запази шансове до последния мач за четвъртото място. При равенство или загуба и победа на Левски то почти сигурно Локо ще е пети в крайното класиране.

В миналия кръг Локо загуби от Левски у дома с 1:2, а Лудогорец претърпя голямо поражение от Черно море с 0:4 във Варна.

В мачовете между двата отбора през този сезон Локомотив направи 1:1 като гост на Лудогорец в Разград, а в Пловдив Лудогорец победи с 2:1.

Реално и двата отбора доиграват сезона, защото Лудогорец е шампион, а Локомотив дори и да стане четвърти няма да отиде на бараж за Европа, защото само третото място дава бараж.

За Локо аут е трайно контузения Калоян Костов, както и наказаните Димитър Илиев и Кристиян Пешов.