Вторият отбор на Локомотив II (Пловдив) записа победа над Ямбол във втория кръг на Югоизточната Трета лига. “Черно-белите” надвиха с 3:1 гостите на “Лаута”.

Пловдивчани започнаха по-активно срещата и успяха да поведат в 21-ата минута. Иван Узунов се оказа най-съобразителен след центриране от корнер и прати топката във вратата на Ямбол за 1:0. Натискът на локомотивци продължи и няколко минути по-късно Божидар Костадинов покачи на 2:0. В 40-ата минута авторът на втория гол изведе на добра позиция Станимир Празов, който се разписа за 3:0.

В началото на второто полувреме съдията отсъди дузпа в полза на Ямбол. Александър Андонов бе точен от бялата точка за 3:1. Минута по-късно отново той бе близо до реализира второ попадение за своя отбор. До края на срещата “черно-белите” владееха инициативата, но до ново попадение не се стигна. Гостите завършиха мача в намален състав – защитник на “сините” бе изгонен десет минути преди края.

Следващата събота (19.08) Локомотив II гостува на Созопол. Двубоят е насрочен от 19:00 часа на “Арена Созопол”.

Локомотив 2: Кристиан Томов, Видол Сейменски, Мерт Салим, Ефе Али, Пламен Петров, Сами Мехмедов, Мартин Хайдаров, Станимир Празов, Божидар Костадинов, Иван Узунов, Тони Лесов

Ямбол: Павел Колев, Симеон Русев, Мирослав Енчев, Янаки Панайотов, Станислав Славов, Павлин Георгиев, Йордан Костадинов,