Локомотив стартира втория полусезон в елита със загуба с 1:2 от Левски като гост. Двубоят започна много лошо за пловдивчани, след като те играха с 10 човека от 20-та минута след изгонването на Мартин Паскалев. Именно след нарушението Левски вкара чрез Адриан Краев, а Милош Петрович изравни. Победата за гостите донесе Филип Кръстев в 32-та минута.

За Локомотив официален дебют направиха новите попълнения Александър Василев и Преслав Боруков.

В 15-та минута хубав удар на Цунами от фаул беше избит от Рейдър.

В 19-та минута Левски получи дузпа. Мартин Паскалев фаулира в наказателното поле Билал Бари и Волен Чинков отсъди наказателен удар. Играчите на Локомотив бяха бесни от решението, защото претендираха, че нарушението е извън наказателното поле. Лошите новини за Локомотив продължиха, защото Паскалев беше изгонен с директен червен картон. Все пак Чинков промени решението си за дузпата и отсъди пряк свободен удар.

След изпълнението на фаула Марин Петков стреля в стената, но след това топката стигна до Адриан Краев и той отправи удар извън наказателното поле, получи се рикошет в Томашевич, който изненада Рейдър и Левски поведе в резултата - 1:0.

Правещият дебют за "смърфовете" днес Преслав Боруков трябваше да бъде заменен от Милош Петрович след червения картон на Мартин Паскалев.

Локо изравни в 30-та минута, след като Парвиз Умарбаев центрира от корнер, а влезлият само секунди по-рано Милош Петрович засече с глава и не остави шансове на Михайлов - 1:1.

В 31-та минута Михайлович центрира към Бари и нападателя отправи удар отблизо, но той срещна гредата.

Само секунди по-късно "сините" отново излязоха напред в резултата. Филип Кръстев със страхотно изпълнение извън пеналта не остави никакви шансове на Лукас Рейдър - 2:1.

Локомотив отговори с удар на Карагарен, но той премина встрани от вратата на Левски.

В 64-та минута хубав удар на Карагарен премина покрай вратата.

В 69-та минута Рейдър успя да спаси удар на Цунами.

В 87-та минута удар на Димитър Костадинов срещна напречната греда.

С поражението Локомотив е осми с 25 точки, а Левски е на шестото място 29 точки.

Следващия петък Локомотив приема Царско село.

Левски: Николай Михайлов, Хосе Кордоба, Ноа Сундберг, Асен Митков (Димитър Костадинов 46 мин.), Вандерсон Цунами, Драган Михайлович, Марин Петков (Радослав Цонев 77 мин.), Филип Кръстев, Андриан Краев, Билал Бари (Келиан ван дер Каап 90 + 8 мин.), Уелтън (Георги Миланов 83 мин.),

Локомотив: Лукас Рейдър, Александър Василев, Кристиан Гомис, Мартин Паскалев, Йосип Томашевич, Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Парвиз Умарбаев, Лукас Салинас, Димитър Илиев (Венсан Марсел 67 мин.), Преслав Боруков (Милош Петрович 27 мин.)

Снимка: Sportal.bg