Локомотив завърши 1:1 срещу новака в елита Септември София в последната си контрола от лагера в Банско. Двубоят беше много нервен и на няколко пъти играчите на двата отбора и щабовете си размениха остри реплики. Каращият проби в Локомотив Траоре си отбеляза автогол и беше заменен веднага от Паскалев, а едно от новите попълнения на пловдивчани Георги Каракашев изравни.

Още във втората минута Септември уцели греда след удар от границата на наказателното поле.

Новакът в елита поведе в 6-та минута, след като Локомотив си отбеляза автогол. Неразчетено връщане на Траоре към Пиргов се озова във вратата на Локомотив.

Томаш беше бесен от действията на каращия проби играч и го замени с Мартин Паскалев още в 14-та минута.

В 18-та минута Бидунга реализира с глава, но голът беше отменен заради фаул в нападение.

Последва и удар на Димитър Илиев покрай вратата.

В 30-та минута Локомотив изравни. Бирсент Карагарен центрира от корнер, а едно от новите попълнения на "смърфовете" - Георги Каракашев засече с глава - 1:1.

В 42-та минута удар на играч на Септември беше избит от Пиргов.

В 57 минута Карагарен намери Дион в наказателното поле, който с глава пропусна да вкара.

В 58-та минута имаше сериозно спречкване между играчите на двата отбора. То беше потушено с два жълти картона.

Последваха удари на Дион и Томашевич, но и двата удара бяха над вратата.

В 70-та минута отново имаше напрежение между играчите. Божинов и Бидунга се сдърпаха, а остри думи имаше и между щабовете на двата тима.

До края на двубоя Божинов на два пъти опита да вкара, но Пиргов успя да спаси.

Това беше и последната контрола на тима на лагера в Банско. Преди това Локомотив загуби от ЦСКА 1948 и спечели срещу Черно море, а в първата си контрола по време на подготовката тимът победи Марица с 2:0.

"Смърфовете" ще изиграят още една контрола преди началото на сезона. Следващият уикенд Локо ще играе на "Лаута" при представянето си за новия сезон, но все още не е ясен съперникът на пловдивчани за спаринга.

Локомотив: Димитър Пиргов, Милош Петрович, Райън Бидунга (Тодор Павлов 73 мин.), Мохамед Калил Траоре (Мартин Паскалев 14 мин.), Александър Василев (Игор Томашевич 66 мин.), Георги Каракашев, Петър Витанов, Пиер Зебли (Преслав Боруков 66 мин.), Бабакар Дион, Бирсент Карагарен (Христо Иванов 80 мин.), Димитър Илиев (Ивайло Димитров 73 мин.)