Отборът на Локомотив Пловдив взе своето при гостуването в Севлиево в пореден мач от Swiss Capital Лига. Мачът бе изцяло под диктовката на момичетата на Ангел Славов и след множество пропуски Велина Кошулева отбеляза за 0:1 в 36-та минута. При този резултат завърши първото полувреме.

Втората част отново гостите бяха много по-активни и само малшанса пред гола ги лиши от по-изразителна победа. Кристияна Димитрова директно от корнер в 66-та минута, Инна Димова в 75-та и капитанката Диана-Михаела Атанасова в 87-та минута добавиха по още едно попадение, за да оформят крайното 0:4. Чист гол на Кристин Кръстева бе отменен заради несъществуваща засада.

Треньорът на Локомотив Ангел Славов коментира с огорчение грубата игра на домакините: “Най-доволен съм, че след такава касапница няма контузени”.

Следващата седмица в Пловдив гостува ЖФК Варна.