Женският национален отбор по футбол загуби от Португалия с 0:5 в първото си домакинство от старта на световните квалификаци. След осем годишно отсъствие националките се завърнаха с участие в квалификациите за Световното първенство, което ще се проведе през 2023г. в Австралия и Нова Зеландия.

Националките домакинстват на стадион "Локомотив" в Пловдив в световните квалификации.

Двубоят започна доста лошо за нашите момичета и Яница Иванова си отбеляза автогол в третата минута, а в петата Джесика Силва удвои преднината за гостенките. При 0:2 за Португалия завърши първото полувреме.

През втората част Диана Силва вкара за 0:3 в 57-та минута.

Диана Гомес в 71-та минута направи 0:4, а крайното 0:5 оформи Карол Коста от дузпа в 76-та минута.

В 78-та минута Нора Димитрова беше изгонена за втори жълт картон и България доиграя двубоя с 10 души.

Националките загубиха първите си два мача, които бяха като гост на Германия с 0:7 и Турция с 0:1.

В класирането лидер е Германия с 12 точки, а Португалия е на второто място със седем. Турция е на трета позиция с 4 точки. Националките, заедно със Сърбия и Израел са на дъното без спечелена точка.

Следващите двубои на "лъвиците" са на 25 ноември - гост на Сърбия и на 30 ноември - домакин на Сърбия.

България: Роксана Шахънска, Яница Иванова, Нора Димитрова, Николета Бойчева, Моника Ръжгева, Вероника Гоцева, Тея Пенкова (Жасмина Атанасова 63 мин.), Нина Георгиева (Леонор Желева 74 мин.), Яна Динева (Биляна Пенчева 63 мин.), Юлиана Александрова, Симона Петкова