Ювентус започна ударно в груповата фаза на Шампионската лига и победи като гост Валенсия с 2:0. Мачът се превърна в кошмарен дебют за звездата на Юве Кристиано Роналдо за новия му отбор в турнира. Роналдо бе изгонен още в 29-та минута с директен червен картон. Той се сблъска с Мурийо, който падна на земята, португалецът не сдържа нервите си и го перна по главата, заради което трябваше да напусне терена. Това бе първи червен картон на Кристиано в Шампионската лига в кариерата му до момента. Двубоят бе кошмар и за Валенсия, който загуби, след като в две трети от мача игра с човек повече. А и двата гола паднаха при числено преимущество на испанския тим. И двете попадения бяха от дузпи, реализирани от Пянич.

Преди почивката Юве бе далеч по-добрият отбор и създаде няколко ситуации, като Кедира и Матюиди пропуснаха чисти положения, а Кансело нацели и гредата. Макар и с човек по-малко, италианският шампион поведе с дузпа в края на първата част. Тя бе отсъдена за опасна игра на Парехо срещу Кансело.

През втората част Ювентус продължи да бъде по-добрият отбор. В 49-та минута Бонучи бе задържан от Мурийо в пеналта и Пянич отново бе точен от бялата точка. До края Валенсия опита натиск, но организираната отбрана на Юве си свърши работата. В последната минута Парехо пропусна дузпа за Валенсия, след като Шчесни спаси удара му.

Носителят на трофея Реал Мадрид взе своето у дома срещу Рома, като го победи с 3:0. Бомбата хвърли френският Лион, който изненада Манчестър Сити на Етихад с 2:1.