Вратарят на Ливърпул Алисон се превърна в герой за тима, след като вкара победния гол срещу УБА при успеха с 2:1 като гост.

В 15-та минута Робсън-Кану откри резултата. В 33-та минута Мохамед Сала изравни резултата.

В последните секунди на добавеното време Алисон се включи в последния шанс на Ливърпул в двубоя - корнер, който беше изпълнен от Арнолд. След изпълнението вратарят успя да засече с глава и да донесе ценните три точки на тима.

С успеха Ливърпул е на петото място и вече на само точка зад четвъртия Челси два кръга преди края. Челси е със 64 точки, а Ливърпул е с 63. Лестър е трети с 65.

Още следващата седмица играят Челси и Лестър в директен мач, който при успех на Лестър и победа на Ливърпул може да прати тима в четворката.